Angelika & Filip – Dwór Amelii w Rudzie Kościelnej

„Na swój wielki dzień A&F wybrali jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia na fotograficznej mapie ślubnej w całej okolicy – Dwój Amelii w Rudzie Kościelnej pod Ćmielowem.

Odwiedzając to piękne miejsce, nie tylko możemy nasycić oczy niezwykłym otoczeniem przyrody, ale również udać się razem z Młodą Parą w magiczną podróż. Mimo że na co dzień pracuję między innymi, jako fotograf ślubny Kraków to chętnie jeżdżę z Parami Młodymi w różne ciekawe miejsca w Polsce. Dwór Amelii w Rudzie Kościelnej jest budynkiem zabytkowym, przez co jest tak chętnie wybierany jeśli chodzi o śluby i wesela.

Ślub plenerowy – wyzwanie dla fotografa ślubnego

Sam dwór Amelii jak i jego otoczenie, to prawdziwie ekskluzywne miejsce. Każdy cal obiektu charakteryzuje się niesamowitą elegancją i klasą. Jasne, przytulne wnętrza, stylowe dodatki, rozległy ogród i klimatyczna altana – okoliczności wprost wymarzone do zorganizowania niewielkiego, kameralnego przyjęcia z wielką dozą elegancji. Ogromny, pięknie utrzymany zielony ogród jest wymarzonym tłem do wykonania zdjęć. Bardzo się cieszę, że miałem możliwość wykonania tego reportażu ślubnego w Dwór Amelii w Rudzie Kościelnej.

Był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ po raz pierwszy podjąłem się fotografowania ślubu plenerowego. Jako fotograf ślubny Kraków, Warszawa, czy Rzeszów zajmuję się głównie fotografowaniem ślubów odbywających się w kościołach. Tym razem miało być jednak całkiem inaczej. Tłem do moich zdjęć podczas ceremonii ślubnej, miał stać się majestatyczny, budzący podziw Dwór Amelii. Najpierw jednak miałem okazje zaobserwować i przy tym sfotografować, przygotowania do ślubu.

O piękny wygląd Panny Młodej i jej mamy zadbała Anita Rutczyńska z Przystanek Piękna. Jej profesjonalne podejście i wsłuchanie się w potrzeby dało niesamowity efekt – obie Panie wyglądały zjawiskowo. Makijaże obłędnie prezentowały się na zdjęciach i nie wymagały retuszu. W dużej mierze to także zasługa ekskluzywnych kosmetyków Mary Kay.

Młodzi postawili na klasykę i elegancję zarówno w wyglądzie, jak i wystroju. Ich oczekiwania w pełni spełniła firma Sis Weddings, która zadbała o każdy, najmniejszy dekoracyjny szczegół. Były złote podtalerze, zielone serwetki, kwiaty – słowem – po prostu cudowne i pięknie akcenty. Dekoracje przepięknie podkreśliły klimat, jakim charakteryzuje się Dwór Amelii.

Sesja plenerowa w sprzyjających okolicznościach przyrody

Muszę przyznać, że w dniu ślubu i w trakcie oraz zabawy weselnej mieliśmy naprawdę wiele szczęścia. Mówię o sprzyjających okolicznościach przyrody oraz pogody. Piękne słońce sprzyjało wykonaniu równie pięknych ujęć i nawet kilka kropli deszczu nam w tym nie przeszkodziło. Wielkie ukłony należą się bez wątpienia dla DJ Gomezzz, który rozgrzał parkiet do czerwoności i zaczarował światłem to już i tak magiczne miejsce. Równocześnie podziękowania należą się pozostałym członkom obsługi, którzy uświetnili swoją pracą to wydarzenie, aby było ono na jak najwyższym poziomie.

Angeliko i Filipie, jeszcze raz dziękuję za zaufanie i wybranie zespołu Paweł Stec Photography do zrealizowania oprawy fotograficznej w Rudzie Kościelnej, która graniczy z Ćmielowem słynącym z najlepszej porcelany w Polsce. Gratulacje! Oto piękna historia tej cudownej Pary oraz ich wyjątkowego dnia opisana zdjęciami – od przygotowań, przez piękny i wzruszający ślub plenerowy, najważniejsze momenty i najbardziej szczegółowe detale, aż po sam gorący wieczór pełen zabawy i energii.

Zapraszam na małą dawkę zdjęć spośród kilku tysięcy, które miałem przyjemność wykonać dla Pary Młodej. Mogę bez wahania powiedzieć, że był to gwiezdny dzień pełen cudownych i ciepłych ludzi, których miałem przyjemność poznać. Angelika i Filip, to jedna z najsympatyczniejszych par, jakie miałem przyjemność fotografować, a ich piękny ślub był doświadczeniem, które zapamiętam na długo.” Uważam też, że Dwór Amelii to jedno z najciekawszych miejsc, jeśli chodzi o śluby plenerowe. Budynek pełen jest majestatu i sam jego widok wzbudza szacunek i pozytywne uczucia u przybywających gości. Zazwyczaj pracuję, jako fotograf ślubny Kraków, często podróżuje jednak po całym kraju, co pomaga mi odkrywać jego piękno i zdobywać doświadczenie.