Jesienna sesja ciążowa!

Sesja Patrycji i Adama wyszła dość nietypowo. Postawiliśmy na kolory, ale tym razem w nieco ciemniejszy tonacjach. W połączeniu z grą świateł stworzyliśmy z Młodymi tajemniczy, nostalgiczny, ale zarazem przepiękny klimat. Jesień, opuszczone szklarnie przy Parku w Charzewicach, zakochana para i błogosławiony stan okazały się idealnym tematem sesji ciążowej w Stalowej Woli. Sami się przekonajcie, jak to wyszło na zdjęciach. 

Sesja ciążowa – czy warto? 

W życiu jest kilka wyjątkowych, niepowtarzalnych chwil. Niewątpliwie zalicza się do nich ciąża. Sesja ciążowa to nie tylko uwiecznienie szczęśliwych momentów z życia małżonków, ale także zapisanie na fotografiach historii dziecka, która zaczyna się jeszcze przed narodzinami. Dlatego na pytanie czy warto zrobić sesję ciążową, zawsze odpowiadam „TAK”. To czy będzie to Twoja prywatna sesja, czy rodzinne wydarzenie, jak w wypadku Patrycji i Adama, zależy od Was. Jednak tak cenne chwile warto zachować na dłużej w postaci zdjęć. 

W którym miesiącu sesja ciążowa ma największy sens? 

Sesję ciążową planuje się zazwyczaj około 7 miesiąca, kiedy to młoda mama jest ciągle w dobrej dyspozycji, a brzuszek jest już dostatecznie dobrze widoczny. Czas ten jest więc dobrym i dla ciężarnej kobiety i dla fotografa. Jednocześnie planując sesję należy wykazać się elastycznością i w razie chwilowej niedyspozycji lub innych powodów przesunąć ją na inny termin. Dzięki temu pozostanie ona miłym wspomnieniem, a radość wynikająca z nowego życia kształtującego się w łonie, znajdzie jeszcze wyraźniejsze odbicie na zdjęciach. 

Jak się przygotować na sesję ciążową? 

Przygotowania do sesji ciążowej obejmują m.in. wybór ubrania. Dobrze sprawdzają się: 

  • Dopasowane, ale nieobcisłe sukienki 
  • Ubrania w ciemniejszych barwach 
  • Gołe, zadbane stopy 
  • Opcjonalnie: buciki, zdjęcie USG i ubranko 
  • Pozytywne nastawienie i dobry humor 

W kwestii ubioru warto poradzić się przed sesją fotografa. Podpowie on jakie połączenie będzie pasowało do wybranej scenerii i które rzeczy z Twojej szafy mogą być pomocne.  

Ale przygotowanie do sesji ciążowej to też makijaż, fryzjer, a także peleng, depilacja, zadbanie o paznokcie i usta. Nie musisz jednak przesadnie się przejmować. W dniu sesji powinnaś wyglądać naturalnie i czuć swobodnie. Wszelkie wątpliwości rozwiej na etapie planowania sesji rozmawiając z fotografem. 

Sesja ciążowa plenerowa w Parku w Charzewicach (Stalowa Wola) 

Zastanawiacie się, gdzie została zrobiona sesja ciążowa Patrycji i Adama? To opuszczone szklarnie w Parku Charzewickim w Stalowej Woli. Chociaż po samych budynkach pozostały ruiny, mieszkańcy okolic mają do nich sentyment, a sam park daje duże możliwości fotografowi. Jest też chętnie odwiedzany w ramach rodzinnych spacerów. Mroczna sceneria świetnie prezentuje się na zdjęciach, nadając miejscu nutkę tajemnicy. Jako fotograf jestem przekonany, że na tego typu plener nadają się lokalizacje, które są Wam dobrze znane i budzą pozytywne skojarzenia. 

Dron na jesiennej sesji ciążowej 🙂

Moi klienci wiedzą, że w ramach sesji ciążowych, ślubnych i wszystkich robionych w plenerze, standardowo oferuję zdjęcia z drona. Pozwalają one na uzupełnienie tradycyjnie wykonywanych fotografii nową perspektywą. Ta usługa stała się znakiem rozpoznawczym moich sesji zdjęciowych i co ważne, jest wliczona w cenę każdego zamówienia. Jeśli spotkało Cię to szczęście i spodziewasz się dziecka, warto pomyśleć o sesji ciążowej. Skontaktuj się ze mną i dowiedz się co mogę Tobie zaoferować…