Dron w fotografii ślubnej

Moda na drony jest coraz bardziej powszechna – trudno się dziwić, ujęcia z lotu ptaka cudownie uzupełniają Waszą historię o naprawdę nietuzinkowe ujęcia z perspektywy trudno dostępnej człowiekowi – często zapierającej dech. Decydując się na moje usługi – dron zawsze jest w pakiecie – nie ponosicie żadnych dodatkowych kosztów

Aerofotografia, czyli fotografia z drona okiem Pawła Steca

Ślubne ujęcia z drona

Chociaż dron nigdy nie zastąpi ręki wprawionego fotografa, to pozwala spojrzeć na wydarzenie z zupełnie innej perspektywy. Wraz z postępem technologicznym warto wykorzystać możliwości, które odróżniają naszą epokę od poprzedniej. W ten sposób każde, nawet tradycyjne, wesele staje się niepowtarzalnym. Chciałbym Wam zaprezentować efekty pracy z dronem podczas sesji ślubnych. Zapraszam do oglądania…

Fotografia z drona podczas ślubu

Pamiętacie, jak pojawiły się pierwsze fotoksiążki, fotoalbumy? Dzisiaj wiele dałbym, żeby móc wrócić wspomnieniami do dzieciństwa, oglądając wycinek swojego życia – tego, którego nie pamiętam – na zdjęciach. Z prywatnymi zdjęciami z drona jest tak, że poszerzają perspektywę i pozwalają uwiecznić to, czego nie widzisz ty, ani twoi goście. Czego nie dostrzeżesz, dopóki nie wzniesiesz się na odpowiednią wysokość.

Fotograf z dronem i aparatem to fotograf kompletny

Posiadanie urządzeń, nie gwarantuje sukcesu. Zdjęcia zarówno wykonywane tradycyjnie aparatem fotograficznym, jak i te robione z drona, wymagają obróbki. Postprodukcja wiąże się z kolei z odpowiednim oprogramowaniem, ale przede wszystkim wiedzą i umiejętnościami. Fotografia ślubna wiąże się bowiem nie z wykonaniem jak największej ilości zdjęć, ale z uwiecznieniem tych momentów, które chcielibyśmy zapamiętać, z możliwie najszerszej perspektywy, w artystycznej oprawie graficznej. Zdjęcia z drona pomagają uzyskać te cele.

Zdjęcia z drona w jakości 4K

Urządzenie, którym dysponuję, pozwala na uzyskanie zdjęć naprawdę wysokiej jakości. W zasadzie jedynym ograniczeniem są warunki pogodowe i oświetlenie. Mimo że zdjęcia są robione z lotu ptaka, a aparat nie znajduje się fizycznie w rękach, jako fotograf mogę sterować kamerą w trybie manualnym. Mam zatem wpływ na jakość zdjęć z drona.

Czy fotografia z drona jest sztuką?

Szczerze wierzę, że każda forma profesjonalnej fotografii jest sztuką, a fotograf – artystą. Sądzę, że podobnie jak w wypadku aparatów, chodzi o to, żeby wydobyć z posiadanego sprzętu to co najlepsze. W końcu nie każdy, kto posiada telefon może się nazywać fotografem…

Nie tylko śluby – inne zastosowanie drona

Aktualnie dron towarzyszy mi w trakcie każdej sesji plenerowej. Sesje ciążowe, komunijne, wesela i każda inna okazja, przy której istnieje możliwość wykonania zdjęć na świeżym powietrzu, pozwala na fotografowanie z drona.

Nawet tam, gdzie impreza odbywa się w zamkniętej przestrzeni, dron pozwala na pokazanie najbliższych okolic i budynku, w którym się bawicie. Przestrzenna fotografia lotnicza stanowi zresztą odrębną dziedzinę i jest chętnie wykorzystywana przez władze i służby lokalne. Ale o tym opowiem innym razem…

Fotografia ślubna z drona

Dronowa fotografia ślubna

Dronowa fotografia ślubna pojawia się coraz częściej w albumach ślubnych Par Młodych, ponieważ więcej fotografów ślubnych wykonuje zdjęcia z drona podczas reportażów ślubnych np. wesele w Villa Anna, wesele w Hotel Janów, wesele w Hotel Oriza Gdów, wesele w Lawendowy Pałacyk Warszawa, wesele w Sandomierzu, jak i na plenerach np. plener w lesie, plener nad jeziorem, sesja w górach, sesja za granicą. Nowożeńcy decydują się coraz częściej na drona jako dodatek do albumu, furorę robi serce z drona uchwycone przez fotografa Paweł Stec. Od jedynych w swoim rodzaju miejsc do pięknych narracji lotniczych, kreatywne możliwości dla operatorów dronów weselnych są nieskończone. Z niebanalnymi nowożeńcami, którzy szukają wspaniałej perspektywy lotniczej do swojego albumu ślubnego, dajemy idealne połączenie wskazówek, dzięki którym możesz zrobić zapierające dech w piersiach lotnicze fotografie ślubne.

Spis treści

1.      Fotografia narzeczeńska z drona

 

Na sesji narzeczeńskiej nie bójcie się eksperymentować, zdjęcia ślubne z drona na pewno urozmaicą oraz zapewnią niesamowite wrażenia przyszłej Parze Młodej. Podczas sesji narzeczeńskiej fotograf ślubny oswaja Parę Młodą ze swoim warsztatem oraz sprzętem. Wyszukanie kreatywnej perspektywy i fotografia z innego kąta dają niesamowite wrażenia.

 

2.      Fotografia architektury z drona – domy Par Młodych, Kościoły i domy weselne

 

Zdjęcia domów Par Młodych oraz otaczającej przyrody lub zabudowań są dopełnieniem dla profesjonalnego reportażu ślubnego. Ujęcia budynków z innej perspektywy prawie zawsze są zaskoczeniem dla Par, gdyż większość z Nich nie widziała swoich domów rodzinnych z lotu ptaka. Następne w kolejności są Kościoły, miejsca ceremonii cywilnego ślubu plenerowego, domy weselne np. wesele w Dworze Amelii, Wesele Dwór Sulisławice zobacz na przykładzie fotografii poniżej.

 

3.      Fotografia w czasie reportażu ślubnego – zdjęcia gości weselnych

 

Zdjęcia gości weselnych są nieodłącznym elementem reportażu ślubnego, ustawienie weselników w serce oraz umiejscowiona w nim Para Młoda jako gwiazdy dnia. Na pewno zapewni to gościom zabawne, wzruszające, pełne emocji zdjęcia ślubne z drona, które warto zachować! Podczas robienia fotografii z drona należy przestrzegać lokalnych przepisów i zasad dotyczących bezzałogowych statków powietrznych oraz mieć aktualne uprawnienia. Eksperymentujcie z obrazami lotniczymi, tworząc piękne fotografie jak poniżej oraz na przykładzie reportaży ślubnych np. wesele w Krakowie, wesele w Kielcach.

 

4.      Plener ślubny z drona – perspektywa fotografowania

 

 

 

Latanie na różnych wysokościach odkrywa przed Nami piękno świata i przyrody, pozwala Nam eksperymentować. Możemy zobaczyć to co normalnie nie dałoby się zarejestrować, tworzyć kreatywne fotografie używając różnego czasu otwarcia migawki w aparacie drona, np. sesja w górach, plener nad jeziorem.

 

5.      Przygotowanie do lotu

 

Przygotowanie się do tworzenia doskonałych zdjęć ślubnych wymaga czasu. Dzień ślubu jest pracowity, dlatego wcześniej zalecam ustalenie tras lotu. Zdecydowanie zalecam podjęcie niezbędnych środków ostrożności oraz zdobyta wiedza z zakresu obsługi drona pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowa warto się również zabezpieczyć w dodatkowe akumulatory do drona, co przełoży się na latanie bez stresu.

 

6.      Podsumowanie – Bezpieczne latanie dronem

 

Bezpieczeństwo podczas lotu dronem jest priorytetem i powinno się szczególnie uważać podczas fotografii ślubów i plenerów. Posiadanie uprawnień oraz przeszkolenie jest do tego niezbędne. Pamiętaj też, że nie będzie możliwe latanie dronem w złych warunkach pogodowych, takich jak ulewny deszcz lub silny wiatr. Zachowaj szczególną ostrożność podczas lotu w pobliżu ludzi.

Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem drona, przed pracą komercyjną zdobądź potrzebne uprawnienia.