Patroni medialni:

Laptop do obrobki zdjec

Podstawy fotografii cyfrowej - etap I

Wszystko co musisz wiedzieć, aby robić lepsze zdjęcia

O sprzęcie - sprzęt dla fotografa

W mojej pracowni posiadam wiele aparatów fotograficznych. Niektóre z tych aparatów to bardzo stare aparaty na klisze przypominające moje początki w ciemni, ale darzę je sympatią, ponieważ przypominają mi pierwsze kroki w fotografii pod okiem swojego ojca. Jeden z moich aparatów to jednocześnie telefon, inne mogę wykorzystywać pod wodą i w powietrzu. Sercem wśród mojej kolekcji są nowoczesne bezlusterkowce (ciche i skuteczne), którymi roczne przebiegi migawek szacuje na ponad 200 tys. zdjęć.

Masz aparat ale nie wiesz jak w pełni możesz go wykorzystać? A może kupiłeś nowy sprzęt i nie chcesz czytać całej instrukcji obsługi aby poznać jego możliwości? Ten kurs jest dla Ciebie! Dzięki moim warsztatom odświeżysz i uporządkujesz wiedzę teoretyczną, a także zaczniesz robić doskonałe zdjęcia w praktyce!

Lustrzanka czy bezlusterkowiec – jak dobrać odpowiedni sprzęt do swoich oczekiwań

Na moich warsztatach dowiesz się więcej jak dobrać sprzęt do swoich oczekiwań i możliwości budżetowych. Bez względu na to czy jesteś amatorem, szukającym prostych sposobów na wykonanie profesjonalnie wyglądających zdjęć, czy też świadomym fotografem z pewnością te warsztaty są dla Ciebie! Tu znajdziesz odpowiedz na pytania:

– Jaki sprzęt wybrać?

– Czy rozmiar i waga korpusu ma znaczenie?

– Wizjer optyczny, czy elektroniczny?

– Obiektyw zmiennoogniskowy czy stałka – jaki obiektyw wybrać?

– Czym się różni matryca FF (pełna klatka) od APS-C ?

– Kiedy wykorzystać VR, AE-L oraz AF- L

– Autofokus bez tajemnic

fotograf ślubny

Skontaktuj się ze mną telefonicznie, a wspólnie określimy Twój poziom techniczny dotyczący posługiwania się aparatem fotograficznym, a ja dostosuję podstawę programową warsztatów dla Ciebie!Mój numer to 531286142, ale możesz też napisać mail.

Przejdź do końca strony i kliknij zadzwoń do Mnie!

Praktyczna nauka fotografowania na najwyższym poziomie to najlepsze rozwiązanie! Po moim kursie szybko zrezygnujesz z zielonego programu i opanujesz manualną obsługę swojego aparatu. Od tej pory Twoje zdjęcia będą się wyróżniać na tle pozostałych. Chcesz wiedzieć jak wykonać ostre, wyraźne i dobrze naświetlone kadry? Nie czekaj! Krok po kroku wyjaśnię Ci jak tego dokonać.

Jeśli chcesz robić świadome zdjęcia i zrozumieć jak powstaje zdjęcie lub po prostu chcesz poprawić swoją technikę ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Na moim kursie:

– Dowiesz się czym jest ekspozycja w fotografii i złota trójca (ISO, PRZYSŁONA, CZAS OTWARCIA MIGAWKI)

– Poznasz reguły dobierania odpowiednich parametrów ekspozycji

– Zrozumiesz pojęcie głębi ostrości

– Poznasz tajniki pracy w trybach A/M/P/S

WARSZTATY FOTOGRAFII ŚLUBNEJ – Etap II

Po ukończeniu tego warsztatu zdobędziesz wiedzę i narzędzia, które pomogą Ci rozwinąć biznes i odnieść sukces.

Jeśli masz już za sobą pierwsze kroki w dziedzinie fotografii, jesteś fotografem pracującym  lub amatorem, który chce przenieść swoją pasję w kolejny etap rozwoju, by przystąpić do wciąż rozwijającego się biznesu fotografii ślubnej, jesteś we właściwym miejscu.

Fotografia ślubna to jedna z najtrudniejszych dziedzin, która wymaga Twojego poświęcenia, umiejętności i wszechstronności.

Można zacząć fotografowanie ślubów mając jeden  aparat i lampę błyskową, ale trzeba rozumieć jak wyczarować niesamowite zdjęcia. Musisz poznać tajniki na temat fotografowania ludzi, wykorzystania detali, a także obrabiania zdjęć i projektowania albumów. Pamiętaj! To, jaką atmosferę uda Ci się stworzyć podczas współpracy z Młodą Parą na ślubie, wpłynie na odbiór wykonanych zdjęć i stworzy opinię o Twojej pracy.

Dlatego jeśli pojawiają się w Twojej głowie pytania:

Dlaczego monitor ma znaczenie?

Jak uratować niedoświetlone zdjęcia?

Dlaczego moje odbitki wyglądają inaczej niż na monitorze?

Jak przygotować się oraz fotografować ślub?

Co to jest edycja?

Przejdź w dół strony i skontaktuj się ze mną!

Filozofia fotografowania polega nie tylko na tym by mieć dobre oko lecz by mieć otwarty umysł, ponieważ oko jest obiektywem, a w umyśle zachodzą wszystkie procesy tworzenia zdjęć. Nasze spojrzenie na fotografię ma znaczenie, a powielając złe wzorce hamujemy swój rozwój, dlatego tutaj zaczyna się moja rola! Mogę nauczyć Cię widzieć i myśleć na nowo.

Podejść szablonowo poprzez inspiracje filmem, wybitnymi dziełami sztuki oraz nieszablonowo poprzez tworzenie własnej wizji i stylu. Jednak pomieszanie tego myślenia w fotografii ślubnej przynosi najlepsze efekty. Są po prostu rzeczy, które są stałe i niezmienne.

Marketing dla fotografów – Zarabiaj na fotografii!

sesja ślubna, plener ślubny za granicą

– Działalność gospodarcza – źródła dofinansowania, sposoby rozliczenia: karta podatkowa, ryczałt, zasady ogólne.

– Cenniki i umowy

– Podstawy marketingu i reklamy.

– Przetwarzanie końcowe i publikacja w tym: media społecznościowe, blog, plenery ślubne.

– Tworzenie efektywnych reklam na facebook, instagram, Tik Tok, YouTube i inne oraz zapoznanie z przydatnymi funkcjami.
- Targi ślubne.

– Jak wykonać najlepszą pracę i pomóc swoim klientom (przed ślubem, aż do wielkiego dnia).

– SEO dla fotografów – jak być widocznym w Google – zasady pozycjonowania stron!

(Znajdź mnie na pierwszej stronie, gdy szukasz fotograf ślubny Sandomierz, fotograf ślubny Kraków i więcej wyników wyszukiwania)

– Marketing w celu dotarcia do właściwego klienta

– Przegląd portfolio na facebook i instagram oraz strony internetowej i wsparcie powarsztatowe przez miesiąc.

fotograf ślubny

OBRÓBKA ZDJĘĆ BEZ TAJEMNIC

Obróbka zdjęć dla fotografii ślubnej - Przepływ pracy RAW przy użyciu Lightroom

Potrzebujesz pomocy w pracy z lightroom? Nie ma problemu, zadaj pytanie,  a odpowiem jak najszybciej. Wsparcie powarsztatowe obejmuje obróbkę 100 Twoich plików RAW oraz przesłanie wraz z katalogiem i presetami.

Przepływ pracy w Lightroom składa się z kilku kroków. Dowiesz się jak łatwo a efektywnie wykorzystać program, otrzymasz wskazówki dotyczące edycji i obróbki zdjęć. Zdradzę Ci kilka moich sztuczek, a gdy poznasz system i jego efekty działania, możesz wykorzystać moje doświadczenie związane z systemu pracy jako podstawy do stworzenia własnego.

Ponadto zapewniam dodatkowe wskazówki Pro, aby przenieść Twoją szybkość edycji na wyższy poziom. Dowiesz się również, jak stosować zmiany podczas procesu importowania w LR ... OGROMNA oszczędność czasu!!! WYKORZYSTAJ TO DLA SIEBIE I RODZINY!

Jak edytować 30 zdjęć w ciągu kilku chwil? Dzięki moim warsztatom poznasz sekrety i wskazówki dzięki którym jest to możliwe. Dowiesz się, jak używać mojej tajnej broni do szybkich, precyzyjnych i dokładnych edycji w Lightroomie.

(UWAGA PODPOWIEDŹ: Twój aparat i Lightroom mają coś wspólnego).

Weź udział w tym kursie już dziś i dowiedz się, jak edytować szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej.

W drugiej części kursu nauczymy się projektowania fotoalbumu oraz tworzenia kolaży, gif-ów, relacji na facebook.

sesja rodzinna w sadzie
Ślub w Londynie

Co otrzymasz:

Wiedzę na temat kalibracji i monitorów graficznych oraz wsparcie kalibracyjne

jednego z czołowych speców od kalibracji Marcina Kałużę reprezentującego firmę

Zarządzanie barwą

– lista urządzeń pomocnych w obróbce oraz możliwość pracy na nich

– Wiedzę z zakresu użycia Lightroom i Photoshop

– Komplet presetów oraz dostosowanie do plików RAW z Waszych aparatów- wsparcie powarsztatowe (obróbka 100 wybranych Waszych zdjęć ) i katalog z ustawieniami.

Ślub w Kielcach

Sztuka Fotografowania ślubu

Dzień ślubu to ważna i niesamowita przygoda dla każdej pary. Twoją rolą jako fotografa ślubnego jest stworzenie historii, którą Młoda Para zapamięta na resztę życia. Bez względu na to, czy będzie to duże przedsięwzięcie, czy skromne przyjęcie weselne sztuka budowania odpowiedniej atmosfery zdjęć to Twoje zadanie do wykonania. Jako profesjonalny fotograf musisz robić to, co jest konieczne, aby w pełni uchwycić emocje tworząc wyjątkowe wspomnienia za pomocą zdjęć.

Dzięki moim warsztatom poznasz tajniki fotografii ślubnej. Ten kurs wyjaśni Ci wszystko co musisz wiedzieć zanim pojawisz się na rynku oraz jak wzmocnić swoją pozycję w branży ślubnej.

Każda decyzja dotycząca obrazu musi być podjęta w momencie jego uchwycenia. Im lepiej zrozumiesz zasady fotografii ślubnej od uchwycenia do ostatecznego wydruku, tym bardziej refleksyjny i ujmujący będzie moment, w którym kliknąłeś migawkę. Od traktowania soczewki jak pędzla, aparatu jako płótna, monitora jako okna, obrazu do pliku jako nuty i wydruku jako symfonii - każdy wybór ma znaczenie. Liczy się technika i zrozumienie tego, jak to wszystko działa.

Celem moich warsztatów jest dogłębne zrozumienie, które sprawia, że Twój obraz nie musi krzyczeć, aby być słyszanym, a w przypadku naszej branży widzianym. Ponieważ Twoim zadaniem jest uchwycenie i utrwalenie w formie zdjęć najlepszego momentu z życia stoisz przed ogromnym wyzwaniem. Dlatego zadbaj o to, aby chwile utrwalone na Twojej karcie pamięci aparatu były zrobione poprawnie i przetrwały w pamięci Młodej pary na długie lata. Fotografia to pamiątka na całe życie.

Sztuka fotografii ślubnej polega na umiejętności stawania, aby w odpowiednim czasie znaleźć się we właściwym miejscu, zachować kompozycję, po czym wyzwolić spust migawki – zatrzymując tę ulotną chwilę.

Jesteś gotowy, aby poznać tajniki fotografii ślubnej? Dzięki mnie możesz w łatwy i szybko sposób poznać odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań m.in.:

Przysłona – czyli gdzie i kiedy robić zdjęcia na F 1.4, a kiedy na f16?

- Jak wykorzystać światło zastane, stałe i błyskowe podczas dnia ślubu?

- Kiedy zamrozić ruch a kiedy rozmyć tło?

- Jak wykorzystać zasady trójpodziału kadru podczas zdjęć ślubnych?

- Złota godzina – jak ją wykorzystać w zdjęciach ślubnych i plenerowych?

- Sztuka reportażu ślubnego – czyli jak stworzyć emocjonalną historię?

WARSZTAT Z PLENERU ŚLUBNEGO I POZOWANIE PARY W NATURALNYM ŚWIETLE

Pokażę Wam, jak fotografuję w naturalnym świetle - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz - oraz jak komunikuję się z moją z zareczonymi lub pm, aby wydobyć i uchwycić prawdziwe emocje. Nauczę cię także, jak pozuję, nie pozując. Pary, które rezerwują mi fotografowanie swojego pleneru zarówno czasie ślubu jak i w inny dzień, nie chcą być zbytnio upozowane i nie chcę ich zbytnio pozować. Zawsze wolą zrelaksowane obrazy. Ale daję im kilka sugestii, abyśmy mogli jak najlepiej wydobyć się z światła bez niczego zmuszanego. Wykorzystanie naturalnego światła i wykorzystanie go do uzyskania najlepszego efektu czyni różnicę między dobrym a złym zdjęciem. Jak ci pokażę!

Co otrzymasz?
- dlaczego sesję plenerowe robię zwykle w naturalnym świetle
- jak przygotować się do sesji plenerowej
- przydatne gadżety (odbicia, refleksy …) - co kiedy stosować

fotograf ślubny, sesja ślubna w bieszczadach
sesja ślubna za granicą
sesja narzeczęńska w Londynie
sesja slubna obok elektrowni atomowej

Opowiadanie historii poprzez edycję

Edycja zdjęć czyli selekcja jest silnie powiązana z ilością, jakością oraz kompozycyjnością plików, które przynosimy po zleceniu.

Picasso powiedział: „Sztuka jest kłamstwem, które mówi prawdę”. Mając to na uwadze, zastosujesz techniki, aby stworzyć obraz końcowy satysfakcjonujący pod względem estetycznym, a nie dokładny względem histogramu. Dowiesz się również, jak „ludzkie oko” widzi, aby poprowadzić oko widza przez obraz, używając koloru, kontrastu, ostrości, światła i cienia.

Patrz na świat wokół siebie, badaj swoją społeczność i swoje życie poprzez sztukę wizualnego opowiadania historii. W tych warsztatach, będziemy badać sztukę spójnego opowiadania historii i narracji oraz popracujemy razem, aby stworzyć fabułę i bogate zrozumienie poprzez patrzenie. Mając na względzie ten nadrzędny cel, dyskusje podczas zajęć obejmują techniczne aspekty silnej fotografii, edytowanie zdjęć w celu stworzenia mocnych narracji oraz planowanie, badanie i znajdowanie unikalnych perspektyw na opowiadanie historii.

Co otrzymasz:

– Każdy z uczestników otrzyma wsparcie, poprzez omówienie edycji na przykładzie jego fotografii. Wiedzę jak z kilku tysięcy zdjęć, które są super pamiątką dla Pary Młodej wybrać te ujęcia, które przedstawiają nasz styl, wizję i to do czego chcemy dążyć.

– Omówię specjalne oprogramowanie przyspieszające prace, jak w prosty i szybki sposób zrobić selekcję na blog oraz dla klienta.

FOTOGRAFIA ŚLUBNA Z DRONA

„Ludzie rozsądni nie bywają bohaterami” – są to słowa Karola Brunschnera

Moda na drony jest coraz bardziej powszechna – trudno się dziwić, ujęcia z lotu ptaka cudownie uzupełniają Waszą historię o naprawdę nietuzinkowe ujęcia z perspektywy trudno dostępnej człowiekowi – często zapierającej dech. Decydując się na moje usługi  – zdjęcia z drona zawsze są w pakiecie – Para Młoda nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście zapytacie dlaczego i jak to. Na pewno dostaniecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

fotograf ślubny Belgia, sesja ślubna za granicą

BEZPIECZNE MAGAZYNOWANIE DUŻEJ ILOŚCI ZDJĘĆ

Słowo kluczowe to: kopia zapasowa. Przechowywanie w chmurze, na dyskach i innych urządzeniach. Ponadto przechowuj zdjęcia na zewnętrznym dysku twardym, który należy wymieniać co kilka lat. „Użyj wielu dysków twardych i przechowywaj kopie niektórych z nich w domu znajomego lub członka rodziny, na wypadek powodzi lub pożaru w domu. Dla dodatkowego spokoju pamiętaj, aby nie formatować karty pamięci zanim nie zrobisz „kopię zapasową kopii zapasowej”.

Co otrzymasz:

– Podstawową wiedzę na temat bezpiecznego magazynowania zdjęć.

– Wsparcie odzysku danych bardzo polecanej i renomowanej marki.

 QDR – Straciłeś cenne dane? Odzyskamy je dla Ciebie!

reprezentowanej przez Marka Sochę

CENA!!! Od 249 zł teraz już od 49 zł Ograniczona czasowo!!!

Gwarancja satysfakcji !!!

Obecnie dostępne tylko indywidualne online i stacjonarne, daty warsztatów grupowych będą dostępne wkrótce. Dziękuję Ci!

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące moich warsztatów, zadzwoń pod numer 531286142

Fotografowanie ślubów i innych wydarzeń okolicznościowych to doskonały sposób na zarabianie wykorzystując swoje hobby, ale jest to praca trudna i wyjątkowo odpowiedzialna. Musisz nie tylko mieć opanowane silne podstawy w zakresie robienia dobrych zdjęć, ale też marketingu. Poświęć mi 2 minuty i dowiedz się czy te warsztaty są dla Ciebie.

Zadzwoń do Mnie!