Wesele w dworze ordynata – Stalowa Wola – Kasia i Marcin

Każdy fotograf lubi współpracować z parą, taka jak Kasia i Marcin. Tych dwoje młodych ludzi dobrze wiedzieli, czego chcą i jakie mają wymagania, co do reportażu ślubnego i sesji plenerowej. Wszystkie ustalenia przebiegły sprawnie, na miejsce wesela, młodzi wybrali Dwór Ordynata. Stalowa Wola, w której położony jest ten obiekt, jest jednym z miast, w jakich działam najczęściej.  Współpraca z Kasią i Marcinem będzie jedną z tych, jakie zapamiętam na długo. Głównie z powodu usposobienia Nowożeńców, którzy wyraźnie nie mogli się doczekać, aż znajdą się przed ołtarzem, a później uczczą zaślubiny huczną imprezą, której milczącym świadkiem miał być Dwór Ordynata. Stalowa Wola jak zawsze przywitała mnie dobrym klimatem, z zapałem zabrałem się więc do pracy.

Pełne emocji przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu i wesela to stały element reportażu ślubnego. Niemal każda para pragnie utrwalić te niezwykłe momenty na zdjęciach. Przygotowania do tak wyjątkowej uroczystości pełne są chwil, godnych sfotografowania. Zakładanie pięknej biżuterii, makijaż, suknia ślubna rozwieszona na wieszaku – aparat kocha takie obiekty. Już podczas przygotowań, nie mogliśmy się doczekać wesela, w eleganckim budynku, jakim bez wątpienia jest Dwór Ordynata. Stalowa Wola tego dnia rozpieściła nas piękną pogodą, wszystko przebiegało więc zgodnie z planem. Po przygotowaniach nadszedł najważniejszy moment dnia, przejazd do kościoła, gdzie emocje miały sięgnąć zenitu, podczas wypowiadania słów przysięgi. Po Kasi i Marcinie nie widać było stresu, oboje byli pewni swojej decyzji i wyraźnie starali się celebrować każdy moment swojego ślubu. Ceremonia przebiegła tak jak powinna, były emocje, były łzy wzruszenia i uśmiechy na twarzach Młodej Pary i zgromadzonych w kościele gości.

Dwór Ordynata – Stalowa Wola – niezapomniana impreza weselna

Po skończonej uroczystości mogliśmy już udać się na miejsce, gdzie miała odbyć się impreza weselna, na część świeżo poślubionych małżonków. Dwór Ordynata Stalowa Wola to jeden z najchętniej wybieranych obiektów w tych okolicach, jeśli chodzi o wesela. Sala okazała się bardzo przestronna, a przy tym przepięknie przystrojona. Już z daleka można było zobaczyć, że czekają na nas smaczne dania i przekąski, które miały umilać zabawę weselnikom i pracę osobom z obsługi, w tym mnie. Podstawowym elementem każdego wesela są tańce, oczywiście nie zabrakło ich również na tej imprezie. Goście chętnie zapełniali parkiet, bawiąc się w rytm dobrej muzyki, która aż porywała do wesołych pląsów. Po zapadnięciu zmroku miałem możliwość zrobienia kilku udanych ujęć w towarzystwie zimnych ogni. Zgodnie z Polskimi tradycjami na weselu pojawiły się również podziękowania dla rodziców i wciągające zabawy oczepinowe.

Fotografia dronowa na weselu Kasi i Marcina

Jak wzbogacić reportaż ślubny ciekawymi zdjęciami? Warto wykorzystywać nowoczesne technologie, w tym fotografię dronową. Od jakiegoś czasu mam uprawnienia do korzystania z drona, co pozwala mi spełniać oczekiwania wszystkich Par Młodych, które pragną czegoś nowego. Zdjęcia z wysoka umożliwiają skorzystanie z zupełnie innej perspektywy oraz ujrzenia obiektu, w którym odbywa się wesele w całej okazałości. Dwór Ordynata Stalowa Wola jest naprawdę sporym budynkiem, dzięki skorzystaniu z drona, mogłem jednak utrwalić na zdjęciach każdy szczegół.

Klimatyczna sesja Młodej Pary

Ostatnim etapem mojej współpracy z Parą Młodą, był plener ślubny. Sesja odbyła się jesienią, więc mogliśmy skorzystać w pełni z darów natury. Kolorowe bukiety z liści urozmaiciły większość zdjęć. Na fotografiach widać paletę jesiennych barw, dzięki którym zdjęcia są pełne ciepła i uroku. Sesja ślubna to zwieńczenie przygotowań do ślubu i wesela. Marzeniem każdy pary młodej jest udany plener, którym będą mogli pochwalić się przed rodziną i przyjaciółmi oraz przyszłymi pokoleniami. Mam nadzieję, że udało mi się spełnić marzenie Kasi i Marcina, ponieważ bardzo zależało mi na tym, by dobrze zapamiętali współprace ze mną.

Prezentacja ślubna Kasi i Marcina

ślub kościelny, fotograf stalowa wola

Wesele w Dworze Ordynata

Przed Wami około 200 starannie wybranych kadrów, które są tylko małą częścią historii, którą przekazałem Kasi i Marcinowi. Ogrom uczuć, emocji i niesamowitej zabawy. Mam nadzieję, że miło spędzicie czas oglądając te zdjęcia. Poniżej link dzięki któremu możecie pobrać te zdjęcia na facebook, proszę również o oznaczeniu mnie jako autora.

Ceremonia: Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Mikołaja Biskupa w Zaleszanach

Sala weselna: Dwór Ordynata

sesja Narzeczeńska – kliknij aby wejść 

sesja narzeczenska w Kazimierzu

 

 

 

sesja narzeczenska w Kazimierzu