Fotograf na ślub za granicą

Witajcie! Poniżej przedstawiam najlepsze kadry z pleneru za granicą część II. To kolejna część historii Młodej Pary, która zdecydowała się przeżyć swoją podróż poślubną inaczej, a mianowicie w moim towarzystwie, abym mógł uchwycić ekscytujące i intrygujące chwile w moich fotografiach. Serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia tego reportażu, oraz pierwszej części z wyjazdu do Belgii. Link do zdjęć znajduje się poniżej.

 

Doel – fotografie ślubne z inspirującą historią miast

Wspominając wcześniejszy reportaż i naszą wspólną podróż po Belgii nadmienię tutaj, że odwiedziliśmy także Doel, miasto oddalone o około 30 kilometrów od Antwerpii. To miasto przepełnione historią, nazywane potocznie „miastem duchów”. Niegdyś mała wyspa otoczona zalanymi równinami, która miała zostać częścią wielkiego belgijskiego portu w Antwerpii, jednakże z uwagi na protesty jej mieszkańców i ich wytrwałość pomimo decyzji całkowitego wyburzenia miasta Doel istnieje do dziś! Takie miejsca warto zaznaczyć na mapie wyznaczonych sobie celów podróży. To był niczym skok w czasie. Z ulicznego zgiełku wielkich miast, do miejsca w którym czas niemal się zatrzymał. Mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy przemianę niemal martwego już miasta w raj dla artystów ulicznych, których misja polegała na przemianie szarych ścian zniszczonych budynków i przeobrażenie ich za pomocą licznych kolorowych murali. Ich misja przebiegła z pozytywnym skutkiem, bowiem Doel stało się domem dla wielu belgijskich ale także i europejskich artystów, zmieniających zniszczone fasady budynków w masywne graffiti.

 

Antwerpen Belgia – fotografia nocna, miasto nocą, zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne to ciekawy a zarazem inny i efektowny typ fotografii. Miasta, które na co dzień  fotografujemy za dnia, nabierają całkowicie innego charakteru nocą. W poprzedniej części reportażu pt. „Kamil & Paulina – Sesja w Belgii (Antwerpen, Brugge, Oostende)” mieliście szanse ujrzeć część historii i przeżyć tej Młodej Pary z wyprawy po największych miastach w Belgii. W tej części ponownie zaprezentuję Wam miasto Antwerpen, tym razem prezentując zaskakujące kadry z nocnej sesji zdjęciowej. Uważam, że podczas każdej podróży, czy reportażu ślubnego zawsze warto zrobić chociaż kilka zdjęć nocą, które są uzupełnieniem całości ślubnego reportażu.

 

Natura czy miasto – czyli jakie miejsce na plener ślubny za granicą

Ważnym krokiem podczas planowanej sesji ślubnej za granicą jest podjęcie decyzji w jakim klimacie ma zostać zorganizowana sesja, tak aby była ona spójna z Waszymi oczekiwaniami! Pamiętajcie, że tu nie ma złych odpowiedzi, a każde pomysły są wspólnie dopracowywane. Ja mogę jedynie zagwarantować, że niezależnie od tego czy zdjęcia zostaną wykonane w klimacie zgiełku miasta, czy może na tle natury, każe ujęcia – kadry, mają swój wyjątkowy klimat. Poza tym pamiętajcie, że to tylko tło, a to Wy jesteście najważniejsi! Moim zadaniem jako fotografa ślubnego jest uchwycenie Waszych uczuć i emocji, dlatego podstawą wykonania dobrych zdjęć jest Wasza swoboda, nie zależnie od miejsca jakie wybierzecie. Bądźcie sobą! Te zdjęcia zostaną z Wami na zawsze, dlatego zawsze pokazujcie szczerość i to jacy ważni nawzajem dla siebie jesteście, a ja postaram się, utrwalić te ulotne chwile tak, aby Wasze zdjęcia były doskonałą pamiątką na lata!

Zróbmy razem coś szalonego, tak jak w przypadku tej Młodej Pary, której reportaż dotyczy! Liczy się nie tylko zaplanowany scenariusz, ale samo życie… Zboczmy na moment z ustalonej trasy, zatrzymajmy się w nieplanowanym miejscu. Zawsze bądźcie otwarci na propozycje fotografa, a efekt końcowy może Was zaskoczyć. To spontaniczne chwile jak zdjęcie w aucie, na lotnisku, czy może na przejściu dla pieszych może okazać się tym, które przywoła najwięcej wspomnień i emocji.

Zapraszamy do oglądania!

Sesja z pierwszego dnia – Kliknij aby wejść

Sesja w Belgii