fbpx

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC – TOP 50. Poznaj pięćdziesiąt utworów, które wpadły mi w ucho oraz z

dzisiejszego artykułu dowiesz się, które piosenki na pierwszy taniec ( weselne utwory ) cieszą się największą popularnością!

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

Spis treści – artykuł porusza kilka istotnych kwestii, dotyczących tak istotnego dnia ślubu i wesela a przede wszystkim pierwszego tańca – piosenka na pierwszy taniec – wszystko, co musisz wiedzieć:

 

 1. Dlaczego pierwszy taniec jest tak istotny

 2. Pierwszy taniec – przygotowania

 3. Pierwszy taniec w obiektywie

 4. Pierwszy taniec w towarzystwie DJ czy orkiestry?

 5. Ile powinien trwać pierwszy taniec?

 6. Pierwszy taniec weselny – buty do tańca

 7. Co na pierwszy taniec?

 8. Jaka piosenka na pierwszy taniec – Polska czy zagraniczna piosenka?

 9. Pierwszy taniec – propozycje: najpopularniejsze polskie piosenki na pierwszy taniec

 10. Pierwszy taniec – propozycje: najpopularniejsze zagraniczne piosenki na pierwszy taniec

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

Dzień ślubu i wesela, to jeden z najważniejszych dni w życiu przyszłego małżeństwa. Wydarzeniu temu towarzyszą niezwykłe emocje – w końcu młoda para dokłada wszelkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. I właśnie dlatego kluczowy staje się etap przygotowań i planowania – ostatecznie liczy się każdy, nawet najmniejszy detal. Przygotowując się do tak ważnego wydarzenia w pierwszej kolejności myślimy o wyborze sali, jej wystroju, kreacjach, liście gości, torcie i… oczywiście tradycyjnym pierwszym tańcu – tutaj warto zaznaczyć, że wybór piosenki na pierwszy taniec, może być naprawdę kluczowy! Ale od początku!

 

 1. Dlaczego pierwszy taniec jest tak istotny

Oprawa muzyczna staje się elementem niezwykle ważnym – ma duży wpływ na nastrój panujący na sali, zabawę gości, jak i oczywiście samej pary młodej. Pierwszy taniec jest tym najważniejszym tańcem, dlatego piosenka na pierwszy taniec, staje się tak istotna. Wówczas wszystkie oczy na sali skierowane są na nowożeńców – goście z niecierpliwością wyczekują tego ważnego i wzruszającego momentu. Ponadto jest on symbolem rozpoczęcia weselnej zabawy do rana, podobnie jak piosenka na pierwszy taniec! Nic więc dziwnego, że para młoda przywiązuje do tych elementów tak dużą uwagę. Piękne zdjęcia ślubne wykonane przez fotograf ślubny Kraków, Fotograf ślubny Rzeszów, Fotograf ślubny Kielce Wola są tylko udokumentowaniem starań Młodej Pary.

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

 1. Pierwszy taniec – przygotowania

O pierwszym tańcu warto pomyśleć dużo wcześniej, przed dniem uroczystości. Tak ważny i reprezentacyjny taniec, a co za tym idzie – piosenka na pierwszy taniec, będą wymagać odpowiedniego przygotowania. Niejednokrotnie niezbędna będzie pomoc choreografa, który zadba o kompozycję taneczną, odpowiednie ułożenie ciała i efekty specjalne. A także, którego zadaniem będzie wybór najodpowiedniejszej piosenki na pierwszy taniec. Warto pomyśleć także o dodatkach, w formie białego dymu, lub fontanny iskier, które będą idealnym dopełnieniem – wówczas pierwszy taniec będzie atrakcyjny wizualnie, zjawiskowy i niepowtarzalny.

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

 1. Pierwszy taniec w obiektywie

Każda para młoda marzy o uchwyceniu jak największej ilości wyjątkowych momentów, podczas swojego ślubu i wesela. Poza uroczystością ślubną, oczepinami i krojeniem tortu, to właśnie pierwszy taniec jest kluczowym momentem, w czasie tej uroczystości, a co za tym idzie – tym najchętniej fotografowanym i filmowanym. Perfekcyjnie dobrana piosenka na pierwszy taniec i odpowiednio przygotowany pierwszy taniec, będzie równie perfekcyjnie wyglądał w obiektywie aparatu! Uchwycony, będzie niezastąpioną pamiątką na całe życie, do której para młoda będzie wracać z wielkim sentymentem – podobnie jak do swojej piosenka na pierwszy taniec, która już zawsze będzie kojarzona z tym wyjątkowym dniem. PS. Tego typu zdjęcia mogą być także niezastąpionym prezentem i pamiątką dla weselnych gości!

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

 1. Pierwszy taniec w towarzystwie najlepszej piosenki na pierwszy taniec  i odpowiedniej asekuracji, w postaci DJ na wesele czy zespołu weselnego?

To kolejny dylemat, z jakim musi się zmierzyć para młoda, planując swój pierwszy taniec. Nie chodzi tylko i wyłącznie o wybór najlepszej piosenki na pierwszy taniec, ale także osoby odpowiedzialnej za muzykę na weselu – takie decyzje potrafią wpłynąć na panującą atmosferę, a także poczucie swobody pary młodej i gości. Bowiem niektórzy mogą czuć się skrępowani wyzwaniem, jakim jest pierwszy taniec. Nie ma się czemu dziwić – takiemu wydarzeniu towarzyszy ogromny stres i niepokojące myśli – “a co jeśli się pomylę”, “co jeśli któreś z nas zapomnij choreografii”? W takich momentach pomoc osoby odpowiedzialnej za muzykę może się okazać niezbędna i zbawienna. DJ, wodzirej czy grupa muzyczna? To indywidualna kwestia każdej młodej pary.

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

 1. Ile powinien trwać pierwszy taniec? Jak długa piosenka na pierwszy taniec?

To kolejny dylemat, towarzyszący każdej parze. Biorąc pod uwagę fakt, że jego długość pierwszego tańca nie zamyka się w żadnych konkretnych ramach – ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Niektórzy nowożeńcy panicznie bronią się przed wizją tańczenia na oczach dużej ilości gości, przez kilka minut. Powódki do tego są różne – onieśmielenie, brak umiejętności ruchowych, lub po prostu trudność w zapamiętaniu choreografii. Właśnie dlatego osoby, które na parkiecie stawiają swoje pierwsze kroki, decydują się na skrócone piosenki na pierwszy taniec, a co za tym idzie – skrócony układ choreograficzny i prosty pierwszy taniec. Są natomiast pary, które na parkiecie czują się jak ryba w wodzie – lubią być w centrum uwagi, a pomysł na pierwszy taniec i piosenki na pierwszy taniec, przychodzi im z łatwością. Tego typu pary często decydują się na długą choreografię, łączącą kilka elementów – pierwszy taniec weselny na wesoło, z romantycznymi akcentami.

Odpowiadając – w tej kwestii nie ma idealnego rozwiązania. Decyzja o długości trwania piosenki na pierwszy taniec i samego pierwszego tańca, należy do pary młodej – to indywidualna kwestia, zależna od chęci, umiejętności, odwagi i kreatywności.

Jednak optymalnym czasem na pierwszy taniec weselny jest około 2:30 min. Dlaczego to idealny czas? Podczas 2 minut i 30 sekund para młoda z powodzeniem będzie mogła zaprezentować swoje umiejętności. To jednocześnie czas, który pozwoli na zapamiętanie choreografii. Natomiast goście, oraz kamerzysta i fotograf będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby podziwiać młodą parę, jak i uchwycić ją w kadrze. Biorąc pod uwagę te czynniki, należy pamiętać, że piosenka na pierwszy taniec i sam taniec nie powinien być za długi – wówczas może znudzić publiczność. Nie można przesadzić także w drugą stronę – zbyt krótka  piosenka na pierwszy taniec, jak i taniec nie pozwoli nacieszyć się tą wyjątkową i romantyczną chwilą. Na uwadze należy mieć także ostateczny wybór piosenki na pierwszy taniec na weselu. Powinniśmy zwrócić uwagę na jego długość, i dostosowanie do niego układu choreograficznego. Jeżeli wybrana piosenka na pierwszy taniec okaże się za długa, bądź za krótka, można pomyśleć o odpowiednim zmiksowaniu jej – natomiast to zadanie powinniśmy zostawić w rękach speców od muzyki!

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

 1. Pierwszy taniec weselny – buty do tańca

Przygotowując się do tak ważnego dnia, warto zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół. O ile oczywistym jest wynajęcie sali, zarezerwowanie terminu, wybór sukni i garnituru, tak niektóre z par zapominają o odpowiednim obuwiu na pierwszy taniec. O ile w przypadku pana młodego takie buty nie są wyzwaniem – z powodzeniem w ślubnych butach może przystąpić do pierwszego tańca, tak dla panny młodej może to być prawdziwe wyzwanie. I właśnie dlatego istotny jest wybór obuwia. Tutaj możliwe będą dwa rozwiązania – o takie buty można zadbać na samym początku – dopasowując buty do ślubnej kreacji, piosenki na pierwszy taniec i samej choreografii. Powinny być miękkie, wygodne i nie za wysokie. Innym, bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie zmiana butów tuż przed tanecznym show. Zmieniając obuwie warto zdecydować się na typowe buty taneczne. Ich zadaniem jest stabilne trzymanie stopy – żeby tak się stało, but powinien być zabudowany, dobrze dopasowany do stopy i mieć mięciutką podeszwę. Takie obuwie to gwarancja, że pierwszy taniec, i piosenka na pierwszy taniec, będą naprawdę wyjątkowe, niezapomniane, a przede wszystkim komfortowe i bez nieprzyjemnych niespodzianek, w postaci upadków.

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

 1. Co na pierwszy taniec?

 

Mówiąc o tradycyjnym, polskim weselu, na myśl nasuwa się zabawa do białego rana, przy akompaniamencie muzyki. Ta odpowiednia dobrana daje gwarancja udanego wesela i udanej zabawy. Dlatego niezwykle istotna jest cała weselna playlista. Jednak to piosenka na pierwszy taniec staje się tą najważniejszą. Wybór piosenki na pierwszy taniec nie należy do najłatwiejszych! Szczególnie, że jest on ogromny. Należy jednak pamiętać, że wybrana piosenka na pierwszy taniec stworzy oprawę dla bardzo wyjątkowej chwili, i właśnie dlatego utwór ten powinien oddawać charakter wesela, być szczególnym utworem dla pary młodej, a jednocześnie nadać niepowtarzalnego klimatu. Dlatego decyzja piosenki na pierwszy taniec powinna być przemyślaną decyzją – z jednej strony powinna podkreślać indywidualność oraz relacje dwojga zakochanych ludzi, z kolei z drugiej strony powinna przypaść do gustu weselnym gościom. Przy wyborze piosenki na pierwszy taniec, należy się kierować charakterem całego przyjęcia weselnego. Utwór powinien podkreślać wyjątkowość chwili, dlatego powinien być pozbawiony złej wróżby – tekstu o negatywnym wydźwięku, jednocześnie unikając dwuznaczności, czy wulgaryzmów. Zazwyczaj to subtelna i romantyczna ballada. Są jednak pary, które zdecydowanie bardziej preferują ostrzejsze, rockowe brzmienia z pazurem. I właśnie dlatego wybór tak ważnej piosenki – piosenki na pierwszy taniec powinien pozostać indywidualnym wyborem samych zainteresowanych – młodej pary. Jednym słowem, wybrany utwór powinien znaczyć coś więcej dla nowożeńców. Może to być także miks różnych, znaczących piosenek. Jednak na tą opcję decydują się stosunkowo niewiele par.

 

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

Wiem, że wybór idealnej weselnej piosenki na pierwszy taniec – pośród nieskończonych możliwości, może się okazać nie lada wyzwaniem, i właśnie dlatego przychodzę z pomocą, ułatwiając to zadanie przyszłej młodej parze!

 

 1. Jaka piosenka na pierwszy taniec – Polska czy zagraniczna piosenka?

  Organizacja ślubu i wesela jeszcze przed samym dniem ślubu wiąże się z mniej lub bardziej stresującymi momentami, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Jednym z pierwszych zadań jest wybranie sali weselnej, fotografa ślubnego, piosenki na pierwszy taniec.

  Odpowiednia piosenka potrafi wzbudzić emocje, których często nie da się opisać. Dlatego wybór piosenki na pierwszy taniec jest bardzo ważny i powinien być bliski sercu Pary Młodej. Polska piosenka na pierwszy taniec czy może zagraniczna? Szybka czy wolna? Polski hit disco polo czy zagraniczny klasyk? Ja z pewnością wybrałbym polską piosenkę na pierwszy taniec, która z pewnością wzbudzi emocje zarówno w Was jak i gościach weselnych. W szczególności jeśli będzie to hit, który znają wszyscy.

  Jeśli nie jesteście przekonani do polskich piosenek na pierwszy taniec to oczywiście poniżej znajduje się lista zagranicznych utworów na pierwszy taniec oraz link do playlisty.

  Po pierwszym tańcu wszystko idzie już z górki. Dlatego najlepiej wybrać piosenkę, która jest bliska naszemu sercu. Dzięki pięknej piosence zapomnijcie, że jesteście obserwowani, a Wasze spojrzenia miłości były skierowane wyłącznie na siebie.

  Kliknij, aby posłuchać polskich i zagranicznych piosenek na youtube

Kolejnym dylematem dotyczącym idealnej piosenki na pierwszy taniec, jest decyzja, czy mamy wybierać pośród zagranicznych piosenek, czy może mają to być polskie piosenki na pierwszy taniec? Coraz większą popularnością cieszą się te polskie. Szczególnie, że na naszym rodzimym rynku pojawiło się całe mnóstwo hitów, idealnie nadających się na tą szczególną okazję.

Piosenki zagraniczne to również nieskończona skarbnica prawdziwych hitów, które mogą przyczynić się do wyjątkowości chwili.

 

 1. Pierwszy taniec – propozycje: najpopularniejsze polskie piosenki na pierwszy taniec:   

  Kliknij, aby posłuchać polskich piosenek na youtube

 1. “Kołysanka dla nieznajomej” – Perfect
 2. “Oczarowanie” – Zbigniew Wodecki
 3. “Mały Książe” – K.Sobczyk
 4. “Zabiorę cię właśnie tam” – Kancelaria
 5. “Dmuchawce, latawce, wiatr” – Urszula
 6. “Moje jedyne marzenie” – A. Jantar
 7. “Niebo z moich stron” – Czerwone gitary
 8. “Wielka miłość” – Seweryn Krajewski
 9. “Razem zestarzejmy się” – Karolina Kozak
 10. “Kocham Cię” – Sławek Uniatowski
 11. “Pamiętam ten dzień” – Czesław Niemen
 12. “Zakochani” – Natalia Kukulska
 13. “Weź nie pytaj” – Paweł Domagała
 14. „Żeby szczęśliwym być” – Anna Jantar
 15. „We dwoje”- Kortez
 16. „Będziesz moją Panią”- Marek Grechuta
 17. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”- Skaldowie
 18. „Jednego serca”- Krzysztof Zalewski
 19. „Kochanie” – Jarecki
 20. „Kochaj mnie tak” – The Dziemians
 21. „Nie obiecuj nic” – Piloci
 22. „Zakryj” – Sarsa
 23. „Psalm dla Ciebie” – Piotr Rubik
 24. “Prócz Ciebie nic” – Kayah i Kiljański
 25. “Dziękuję” – Varius Manx

 

 

 1. Pierwszy taniec – propozycje: najpopularniejsze zagraniczne piosenki na pierwszy taniec:

  Kliknij, aby posłuchać zagranicznych utworów na youtube

 1. “Perfect” – Ed SheeranJest to wielki hit wśród piosenek romantycznych, to właśnie ten utwór sprawia, że pierwszy taniec jest wyjątkowy. Ciekawostką jest, że w 2018 r. zdecydowała się na niego większość par młodych. Jest też wiele innych piosenek na pierwszy taniec, ale jeśli marzymy o pięknym i wzruszającym walcu, “Perfect” to utwór dla Was.
 2. “Hallelujah” – Cohen/Shrek I
 3. “What a wonderful Word” – L. Armstrong – Ten utwór jako piosenka na pierwszy taniec na pierwszy taniec stanowi piękną, ponadczasową miłosną balladę, wobec której większość Par Młodych nie można przejść obojętnie.
 4. “Jezioro Łabędzie” („Swan Lake”) – P. Czajkowski  – Utwór autorstwa Piotra Czajkowskiego jest jednym z najpopularniejszych baletów wszechczasów. Wybierając tą piosenkę na pierwszy taniec Para Młoda może poczuć się wyjątkowo, a zarazem zachwyci gości weselnych.
 5. “If you don’t know me by now” – Simpy Red
 6. “You Light  Up My Life” – Whitney Houston
 7. “Can You Feel The Love Tonight” – Elton John
 8. “Strangers in the night” – Frank Sinatra
 9. “Heaven” – Bryan Adams
 10. “Always” – Bon Jovi
 11. “Everything” – Michael Buble – To bardzo Melodyjny utwór cieszy się uznaniem instruktorów tańca za to, że szybko Para Młoda może nauczyć się tańczyć co na pewno przełoży się na mniejszy stres w dniu wesela. Uwielbiam też tą piosenkę na first dance za oldschoolowy styl.
 12. “All of me” – John Legend
 13. “Make You Feel My Love” – ADELE
 14. “I Belong To You” – Lenny Kravitz
 15. „Willow” – Jasmine Thompson
 16. „You belong with me” – Taylor Swift – Ten singiel Taylor Swift z pewnością zapoczątkuje nową erę pierwszych tanecznych piosenek weselnych. Wrażliwe, przemyślane teksty, którym towarzyszy powolne tempo i gitara akustyczna, będą kochane przez współczesne pary przez wiele lat.
 17. „Love Story” – Indila
 18. „How deep is your love” – Bee Gees
 19. „At Last” – Etta James
 20. „Shallow” – Lady Gaga, Bradley Cooper
 21. „Thinking out loud” – Ed Sheeran – Prawdziwa piosenka o miłości. Utwór ten to połączenie subtelności słodkich brzmień akustycznych i romantycznych słów. Pary Młode uwielbiają piosenki tego wokalisty, gdyż odzwierciedla on magię uczuć łączących zakochanych
 22. „Say You Love Me” – Jessie Ware
 23. „Crazy Little Thing Called Love” – Queen
 24. „La Cintura” – Alvaro Soler
 25. “Careless Whisper” – George Michael

Niezależnie od wyboru piosenki na pierwszy taniec – czy będzie ona zagraniczna, czy będą to polskie piosenki na pierwszy taniec, ta wyjątkowa chwila na długo pozostanie w pamięci gości, jak i przede wszystkim młodej pary. I właśnie z tego względu, szykując się do uroczystości wesela, powinniśmy zadbać absolutnie o wszystko. Należy jednak pamiętać, że poza wyborem sukni, kreacji Pana Młodego, sali weselnej, piosenki na pierwszy taniec, listy gości, DJ Rzeszów lub orkiestry, motywu przewodniego, najważniejsze jest przekonanie o wyjątkowości tego dnia, oraz dobre samopoczucie głównych zainteresowanych – Pana Młodego oraz Pani Młodej – to w końcu dopiero początek ich wspólnej niezapomnianej podróży – podróży przez całe życie. Niech więc idą w nią pewnym krokiem, w rytm sentymentalnej i ulubionej piosenki na pierwszy taniec, która rozbrzmiewała w tym najważniejszym dniu!

piosenki na pierwszy taniec, fotograf ślubny Kraków

Zobacz również inne wpisy poradnikowe

Privacy Preference Center