fbpx

Przyjęcie weselne w restauracji Widnokrąg – Sandomierz

Moją sesję zacząłem od sfotografowania pięknego, świątecznego wystroju restauracji Widnokrąg Sandomierz.

Kiedy tylko Monika i Walt pojawili się w tym magicznym miejscu, rozpocząłem fotografowanie, pozwalając, by para czuła się jak najbardziej swobodnie podczas sesji. Chciałem uchwycić jak najwięcej spontaniczności i naturalności w ich pozowaniu, co w przypadku akurat tej pary udało się osiągnąć bez trudu. Po przybyciu gości weselnych, złożeniu życzeń i po toaście, przeszliśmy do następnego etapu sesji ślubnej w restauracji widnokrąg. Sandomierz to miasto pełne atrakcji, dzięki którym sesja staje się dla fotografa i osób stanowiących cel czujnego obiektywu prawdziwą przyjemnością.

Szklana sala w Sandomierzu

Sesję zdjęciową postanowiłem rozpocząć w Oszklonej Sali Restauracji Widnokrąg. Sandomierz  to miasto z duszą, w którym znajduje się restauracja, ciesząca się szczególną popularnością wśród wielu młodych par, nie bez przyczyny! To miejsce ma w sobie tyle swoistego uroku, że każde ujęcie staje się wyjątkowe. Złapać na zdjęciach świąteczny klimat, pomogły mi Choinki Świąteczne emanujące niesamowitym oświetleniem amber, jakie można dostrzec również w całej restauracji. Para również potrafiła w swych pozach ukazać uczucia, jakie ich łączą, mogłem więc bez trudu uchwycić te wspaniałe emocje, jakie towarzyszyły im w tej podniosłej uroczystości.

Sesja plenerowa przy Sandomierskiej Bramie Opatowskiej

Na sesję fotograficzną w na zewnątrz mieliśmy dosłownie 10 min. Mimo to udało się aparatem zatrzymać niepowtarzalne chwile, jakie towarzyszą parom w tym bardzo ważnym dla nich dniu. Ujęcia miały w sobie wiele spontaniczności, sprawiały dużo radości i przywoływały piękne uśmiechy na twarzach.

Może sprawdź w (KLIKNIJ TUTAJ) jak fajnie można pokazać Pary na sesji zdjęciowej w dniu swojej uroczystości???

Czy w godzinę da się zrobić reportaż z uroczystości?

Okazuje się, że można. Wystarczy przyjechać na miejsce przyjęcia chwilkę wcześniej niż Para Młoda, sporządzić w głowie listę zarówno swoich ulubionych pomysłów, jak i tych całkiem nowych, które zjawiają się nagle, pod wpływem chwili, pod wpływem jakiegoś widoku, szczegółu, który coś w sobie ma…,Detale, które można dodać do listy zdjęć, wziąć pod uwagę układ i architekturę miejsca. W Restauracji Widnokrąg jest wiele takich detali, które sprawiają, że fotograf odnajduje tam szczególne miejsce, by dać upust swoim talentom.

Sytuacja podczas tej sesji zdjęciowej była wyjątkowa, gdyż mając bardzo ograniczony czas, starałem się uchwycić aparatem zarówno momenty Pary i gości przy stole, zdjęcia grupowe oraz plenerowe w Sandomierzu. W tym samym czasie restauracja gościła również osoby spoza przyjęcia weselnego, czyli w drugiej sali restauracji Widnokrąg. Sandomierz przywitał nas wspaniałym klimatem. Wracam tu często, ponieważ miasto to ma w sobie coś niezwykłego, ducha przeszłości, który zostawił tu wyraźne ślady nie tylko w architekturze, ale też w atmosferze wypełniającej miasto. Goście również czuli się na miejscu wyjątkowo, co udało mi się wychwycić przy pomocy aparatu i utrwalić na zawsze, jako wspaniałe wspomnienie.

Pomimo całej nietypowej sytuacji, wszystko udało się znakomicie, a Para Młoda doskonale współpracowała, co znacznie ułatwiało i uprzyjemniało mi pracę. Nie bez znaczenia dla udanej sesji ślubnej było również to, że przyjęcie odbywało się w restauracji Widnokrąg. Sandomierz to wdzięczne miejsce do fotografowania, nie tylko przez wzgląd na tę niezwykłą restaurację, w której znajduje się szklana sala. Idealnym obiektem do zdjęć jest również Brama Opatowska. To właśnie ta brama sprawiła, że udało mi się w tak krótkim czasie wykonać bardzo udaną sesję, pełną ciekawych zdjęć. Oczywiście wymagało to ode mnie trochę wysiłku jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania zdjęć. Doświadczony fotograf ślubny, potrafi jednak rozplanować sobie pracę tak, by z rezultatów zadowolony był nie tylko on, lecz przede wszystkim Młoda Para, dla której dzień ten ma stać się niezapomniany.

 

Dla fotografów ślubnych:

Sprzęt jaki użyłem to 2 x Nikon Z6,

Sigmą 35 1.4 Art, Nikon 24- 70S, Nikon 50 1.8S, Sigma 85 1.4 Art